top of page

Lovers day trip

מה מתאים יותר בחג האוהבים מטיול יומי למקדש האוהבים המפורסם, Hikawa, שבאדו הקטנה (Kawagoe), כ-40 דקות נסיעה מטוקיו ברכבת. על אדו הקטנה (川越 Kawagoe), אחד מהעיירות המקסימות והמרתקות ב- Saitama, עוד נרחיב בפוסטים נוספים. אבל הפעם, רק טעימה מפסטיבל האוהבים בסופ״ש האחרון.למקדש Hikawa יותר מ-1500 שנים של היסטוריה, והוא ידוע במיוחד כמקדש שעדיין חוגג את חמשת הפסטיבלים העתיקים של התרבות היפנית (五節): ב-7 לינואר, 3 למרץ, 5 למאי, 7 ביולי ו-9 לספטמבר. אפילו פסטיבל האוהבים, טאנאבאטה (七夕) עדיין מאוזכר במקדש בשמו הסיני המקורי: קיקודן (乞巧奠). אם תבקרו במקדש בפסטיבל האוהבים ב-7 ליולי ועד ה-9 לספטמבר תוכלו עדיין להנות מהחגיגות, שבמרכזן עשרות אלפי פעמוני רוח מסורתיים של החג, הנקראים פורין (風鈴 Furin) ועליהם תולים כל החפצים בשידוך את משאלותיהם על פתק מאורך שנקרא ״טאנזאקו״ (Tanzaku 短冊). ניתן לטייל אל תוך הטבע במקדש, דרך ״מנהרות״ המכוסות בפעמוני-רוח, שמובילים לבסוף לאתר הפולחן המקורי, שבמרכזו, שני עצים עתיקים, המחוברים בחבל מענפי אורז מיובשים (Shimanawa しめ縄) המסמל את קדושתם. בדת השינטו, מתפללים לשידוך, או ״אן מוסובי״ (En Musubi 縁結び ״קשירת קשר״) ולכן, בוודאי תראו שרבים מהקמעות, המשאלות והגורלות במקדש, אכן כוללים קשרים יפהפיים משלל חוטים צבעוניים, המסמלים גם את הקשר הרומנטי וגם את הקשר בין בני האדם לאלים, ולטבע.


תאורים של חמשת הפסטיבלים העתיקים של יפן בצירוף הקשירות המיוחדות של המקדש, המצויים באולם החתונות המעוצב של המקדש.


מעבר למסורת, אלפי הזוגות והחתונות, הקמעות המקוריים והאווירה האותנטית (אדו הקטנה מתויירת פחות), מקדש Hikawa הוא דוגמא נהדרת למקדש מהמאה ה-21. הוא ממותג בקפידה עם פרסומות המתחילות מתחנת הרכבת, מפרנס תעשיית חתונות ענפה עם כמרים מחללים, מיקו (נערות מקדש) רוקדות ומצלצלות בפעמונים, ושלל מוצרים המעוצבים על ידי אמנים בעלי שם.


״מקדש היקוואה: חתונה שתעשה את ההורים שלך מאושרים״ - קמפיין של המקדש המופיע ברחבי העיר

בית הקפה שבבעלות המקדש, ״מוסובי״ (שפירושו ״קשר״), הוא חלל חדש בעיצוב נקי מינימליסטי, עם גרסאות קולינריות מרהיבות לממתקים מסורתיים יפנים. כשביקרנו בו אכלנו למשל ווריאציה מקורית ביותר של Warabimochi - סוג של ג׳לי קר שעשוי משורש של שרך (באמת!), אליו מוסיפים במקדש Hikawa מבחר מפירות העונה (מדהימים בטריותם וטעמם העשיר!), וכדורים מאותו שרך שנראים יותר כמו כדורי מלאבי. למי שפחות הרפתקן, המקדש מציע גם קינוחים מערביים ושוקלדיים, עם קפה מצויין.
לא רחוק מהמקדש, מצויה מסעדת המבורגרים שכנראה ראויה להיכנס לחמישייה הפותחת של ההמבורגריות בטוקיו (משימה קשה בהחלט). הונו-הונו בורגר מתופעלת בידי חבורה של צעירים מסבירי פנים, ומתמקדת בהמבורגרים בסגנון הוואי הידועים באיכותם. התפריט עשיר וכולל גם בירת לאגר הוואית (פינו), בירות שורשים שונים וכמובן, עשרות המבורגרים מעולים. האווירה במקום הקטן אינטימית אך גם קלילה, והצוות ידידותי במיוחד.כל סוף שבוע מתאים לביקור ב- Kawagoe שכל פעם חושפת תגליות חדשות, ועל כך אולי בהזדמנות אחרת....

Comments


bottom of page