top of page

שלום, אני ליאת.

אני מתגוררת בטוקיו עם משפחתי כבר יותר מעשר שנים.
ליפן הגעתי בעקבות המשך לימודיו של בעלי, יפנולוג מוכשר, שאותו הכרתי במחלקה ללימודי מזרח אסיה של האוניברסיטה העברית בירושלים, שם למדתי דווקא שפה סינית בשילוב עם מנהל עסקים. הגענו לכאן כזוג טרי שתכנן חוויית רילוקיישן קצרה לפני שנתפנה להקים משפחה, אך כעבור עשור (ושני ילדים), אנחנו עדיין פה.

לאחר מספר שנים ביפן וניסיון תעסוקתי קצר בעולם התאגידי היפני המשמים, ועם מבט אל עבר העתיד המרגש שהיה צפוי אז לטוקיו לקראת 2020, הגעתי למסקנה שלא תהיה הזדמנות מתאימה מזו להקים עסק עצמאי שישלב את כל התחומים שמעניינים אותי ושאני נהנית לעסוק בהם - עיצוב, עריכה, אוצרות, גילוי וטיולים. אספתי את כל החוויות והניסיון שצברתי בשנים הללו ביפן וגיבשתי את הפרויקט של TOKYO IS YOURS.

TOKYO IS YOURS הוא מדריך טיולים לטוקיו, הראשון מסוגו בעברית. הספר מציע 20 מסלולי סיור ב-20 שכונות שונות בעיר, בצירוף מפות, מתוך כוונה לפתוח למטייל העצמאי צוהר לאזורים נחבאים יותר ולאותן שכונות שבהן - לפחות בעיני - מתגלה הקסם הטוקיואי האמיתי.

התוכן שמופיע כאן באתר מספק הצצה לדפי הספר, אך הוא רק חלק קטן מפרויקט מולטימדיה רב-גוני שכולל גם את הבלוג העוסק בתרבות האורבנית של טוקיו, את דף הפייסבוק שמביא המלצות על אירועים עדכניים בטוקיו (יש גם אינסטוש). במסגרת הפרויקט הזה אני מקווה לחשוף את המקומות, האנשים והסיפורים שהופכים את טוקיו לעיר דינמית, תוססת ומרתקת.

מאז תחילתו של הפרויקט והוצאתו לאור של מדריך הטיולים לטוקיו, העיסוק שלי בתחום התיירות כולל בין היתר שירותי הדרכה, ייעוץ ובניית מסלולי טיול, הרצאות ועוד. באופן אישי זו הזדמנות נפלאה עבורי לשלב את הרקע מלימודיי עם המשיכה שתמיד הייתה לי לטייל ולחקור מקומות חדשים. גם אחרי עשור, אני עדיין מגלה מחדש את טוקיו מדי יום, ומוצאת השראה בשכונות, הסמטאות ושלל פינות החמד שהעיר מציעה.

בסיורים המודרכים שאני עורכת בטוקיו אני משתדלת תמיד לשמור על איזון בין ההתלהבות הרבה שלי מיפן, לבין הביקורת שלי על החברה והתרבות היפנית, בעקבות ניסיון החיים שלנו פה כזרים.

המטיילים שלי הם שותפים חשובים במסע הזה שכן הם תמיד מציעים לי תובנות טריות, מאתגרים את התפיסות שלי וגם מאפשרים לי לשמור על הזיקה אל הארץ והבית.

אני מזמינה אתכם לעיין באתר ולהתחיל להתרגש כבר כעת מהמסע שלכם לטוקיו, וגם לעקוב אחרי עמוד הפייסבוק של
TOKYO 20_20 שבו אני כותבת בקביעות המלצות על אירועים עדכניים בטוקיו, ועל הנושאים שמרתקים אותי בתרבות היפנית.

IMG_5940.JPG

אזכורים בתקשורת

Screen Shot 2019-03-03 at 8.01.17 PM.png
IMG_9443.jpg

״ליאת,  אלף תודות לך. 

עד שנפגשנו איתך ריחפנו מעל יפן בגובה רב. את קירבת את המבט שלנו באופן מובנה ומיוחד. 

האהבה שלך ליפן והתשוקה שלך לחלוק את האהבה הזאת, עם כישרון ביטוי ודיוק, הפכה את ההדרכה שלך לחוויה שתישאר איתנו. זה היה למעשה סמינר מהלך (עד שהרגלים כאבו.. אבל האזנים רצו לשמוע עוד ועוד)....״

 שולי,  ירושלים — 

bottom of page